مشاوره بازار

مطالعه بازار هاي داخلی

امروزه یکی از مهم‌ترین بخش‌های تاثیرگذار بر رشد و توسعه اقتصادی و ایجاد محصولات جدید مبتنی بر اصول شناخت اولیه بازار و همچنین مطالعه رفتارهای مشتری است. مطالعه بازارهای مربوطه، به صورت هدفمند می‌تواند این خلا را در توسعه محصولات جدید پر کند. شرکت ایده گستر صنعت با کارشناسان مجرب در این رشته، کمک‌رسان شما خواهد بود.

مطالعه بازارهای خارجی جهت صادرات

بعضی از افراد و سرمایه‌گذاران در ایران بر این تصور هستند که جهت صادرات می‌توان به یک تاجر مراجعه کرد و ایشان اجناس معرفی‌شده را با یک توافق اولیه دریافت کند سپس بعد از اضافه کردن قیمت خود، آن را به جهت صادرات معرفی نماید. این عملکرد به صورت سنتی بوده و در گذشته شاید تاثیرگذار بوده است. اما امروزه با توجه به پیشرفت صنایع و همچنین به‌وجود آمدن رقبای جدید در صادرات، امکان عمل به‌صورت سنتی و روال گذشته وجود ندارد. استانداردهای منطقه‌ای، استانداردهای اجباری و اختیاری مورد نیاز، شناسایی بازارهای هدف، شناسایی رقبا و لینک‌های بازار، راه‌های ارتباطی و خواسته‌های مشتریان از جمله مسائل مهم در نتایج مطالعات بازارهای خارجی جهت صادرات می‌باشد.

مشاوره جهت ایجاد سند چشم‌انداز و برنامه بازاریابی

رسیدن به اهداف مورد نظر و همچنین دست‌یابی به موفقیت‌های برنامه‌ریزی شده در هر سازمانی، مستلزم استفاده صحیح از برنامه استراتژی، سندهای ماموریت و چشم‌انداز و ایجاد برنامه‌های بازاریابی است که می‌تواند به مجموعه‌های تولیدی و خدماتی در زمان ایجاد و پیدایش بحران کمک نماید. شرکت ایده گستر با دارا بودن کارشناسان متخصص و متعهد می‌تواند این زمینه را برای ایجاد سندهای مورد نیاز برای شرکت‌های متقاضی شکل بدهد.

مطالعه بازارهای خارجی جهت صادرات

بعضی از افراد و سرمایه‌گذاران در ایران بر این تصور هستند که جهت صادرات می توان به یک تاجر مراجعه کرد و ایشان اجناس معرفی‌شده را با یک توافق اولیه دریافت کند سپس بعد از اضافه کردن قیمت خود، آن را به جهت صادرات معرفی نماید. این عملکرد به صورت سنتی بوده و در گذشته شاید تاثیرگذار بوده است. اما امروزه با توجه به پیشرفت صنایع و همچنین به‌وجود آمدن رقبای جدید در صادرات، امکان عمل به صورت سنتی و روال گذشته وجود ندارد. استانداردهای منطقه‌ای، استانداردهای اجباری و اختیاری مورد نیاز، شناسایی بازارهای هدف، شناسایی رقبا و لینک‌های بازار، راه های ارتباطی و خواسته‌های مشتریان از جمله مسائل مهم در نتایج مطالعات بازارهای خارجی جهت صادرات می باشد.

مشاوره برندینگ

برندینگ یک عملیات پیچیده و سازمانی است که امروزه خیلی از افراد با ایجاد دفترچه‌های هویت سازمانی ساده و تشکیل یک لوگو یا رنگ سازمانی، اشتباه می‌گیرند. برندینگ در واقع ایجاد یک روح در سازمان بر اساس اصول پایه و چهارچوب‌های اساسی در دل آن است. ایجاد ساختار و پایه‌های اصلی این اتفاق و همچنین ایجاد تفکر سیستمی و ناب در مجموعه‌های تولیدی و خدماتی توسط گروه صنعتی ایده گستر می‌تواند در دنیای جدیدی که در نسل چهارم انقلاب صنعتی به‌سر می‌برد، راه‌گشا و کاربردی باشد.

اجرای ممیزی بازاریابی و شناسایی مشکلات سیستم‌های فروش و بازاریابی

انسان همیشه به جهت بررسی وضعیت سلامت و شرایط عمومی خود به پزشک مراجعه کرده و سیستم‌های حیاتی خود را بررسی می‌کند. این امر به این‌جهت اتفاق می‌افتد که فرد متقاضی از سلامت خود و ادامه زندگی که امری مهم و اجتناب‌ناپذیر است مطمئن گردد. بازاریابی و سیستم‌های فروش اکسیژن ورودی به سازمان(پول) را کنترل می‌کند و حجم آن را بیشتر می‌نماید. لذا یکی از بخش‌های مهم و حیاتی هر سازمان را می‌توان واحد بازاریابی قلمداد کرد. ممیزی بازاریابی به صورت دوره‌ای می‌تواند زیر و بم این سازمان را بررسی کرده و به آن سازمان هشدار دهد که دقیقا در کدام یک از بخش‌ها دارای اشکالات سیستمی و سازمانی بوده و چگونه می‌تواند آن‌ها را رفع نماید.