اخبار

پلتفرم دیجیتال HeartDub به کاهش چشمگیر هزینه ساخت و طراحی پارچه کمک می کند

استارتاپ چینی HeartDub به این منظور توسعه یافته است تا نمونه ای از پارچه های مجازی را به تولید کنندگان پوشاک ارائه دهد. این شرکت می گوید این فناوری که از نرم افزار مبتنی بر هوش مصنوعی استفاده می کند ، هزینه های توسعه محصول را کاهش داده و فرایند تولید را ساده تر می کند.

HeartDub  در  سال ۲۰۱۸ تاسیس شد. فن آوری کلیدی آن داده هایی را از مواد نساجی جمع آوری کرده و فرایند تولید را دیجیتالی می کند و از نرم افزار برای ایجاد پارچه های مجازی استفاده می کند که از خواصی در دنیای واقعی تقلید می کند. این استارتاپ با هدف دیجیتالی کردن لجستیک در صنعت پوشاک و ارائه راه حل های آنلاین برای توسعه و انتخاب مواد نساجی و تولید نمونه لباس راه اندازی شده است.

پلتفرم HeartDub شامل یک پایگاه داده مواد ، طراحی تصاویر و تصاویر شبیه سازی شده از لباس های پوشیده شده توسط مدل های مجازی است. این پایگاه داده شامل اطلاعاتی در مورد پارچه ها ، الگوها و رنگ های مختلف است و طراحی ها با ترکیب آنها ایجاد می شود و لباس های دیجیتالی بر روی یک مدل مجازی برنامه ریزی شده اند تا حرکات مختلف بدن را انجام دهد تا نشان دهد که عملکرد آن ها چگونه در زندگی واقعی به نظر می رسند.

لی روهاو ، مدیر ارشد فناوری شرکت توضیح می دهد که ساخت مجازی پارچه با تجزیه و تحلیل ساختار پارچه های واقعی و وارد کردن داده ها به این نرم افزار با نام “موتور فیزیک” شروع می شود تا خصوصیات فیزیکی پارچه را شبیه سازی کند. آزمایشگاه HeartDub از داده های گسترده ای در مورد پارچه های متداول استفاده می کند. مشخصات این پارچه های مجازی با موارد موجود در دنیای واقعی مطابقت دارد و اجازه می دهد تا بافت ، وزن و حرکات آنها به طور دقیق شبیه سازی شوند.

مشتری اصلی این استارتاپ سازندگان پارچه و برند های مد هستند. تولید کنندگان منسوجات جدید توسعه یافته را بر روی این پلتفرم بارگذاری و سپس بافت ، الگو و طراحی را بصورت آنلاین از روی لیبل ها انتخاب می کنند. آنها پس از بررسی نحوه ظاهر لباس روی مدل های مجازی ، تصمیم می گیرند پارچه را خریداری کنند یا خیر.

این پلتفرم دیجیتال به کاهش چشمگیر هزینه ساخت و طراحی پارچه کمک می کند. روش مرسوم تولید کنندگان شامل تولید پارچه ، ساخت نمونه و نمایش آنها در نمایشگاه ها یا ارسال آنها به شرکت های پوشاک است.

خریدار سپس به نمونه ها نگاه می کند و تصمیم می گیرد که آیا پارچه را خریداری کند یا خیر. سپس شرکت تولیدکننده نمونه هایی از لباس های آماده را تهیه و آنها را به خریداران عرضه می کند و منتظر سفارش می باشد. فقط پس از ورود سفارشات ، تولید کنندگان می توانند تعیین کنند که کدام پارچه و چه مقدار از ان را خریداری کنند.

طبق گفته لو جیانپینگ یک تولیدکننده پارچه از شرکت تیانیای می گوید تولید کنندگان منسوجات سالانه ۵۰ تا ۱۰۰ محصول جدید را معرفی می کنند و برای هر نمونه حدودا ۵۰۰ متر پارچه تولید می کنند. این بدان معنی است که آنها سالانه تقریباً ۵ میلیون یوان (۷۳۰،۰۰۰ دلار) برای توسعه محصول هزینه می کنند اما فقط حدود ۲۰٪ از این محصولات تبدیل به سفارش خرید می شود و همینطور حدود ۲۰٪ لباس های نمونه به دست خرده فروشان می رسد.

پلت فرم دیجیتال HeartDub به سازندگان پارچه اجازه می دهد مراحل پیش نمایش را بدون هیچ هزینه ای انجام داده و از این طریق هزینه کلی توسعه خود را تقریباً به نصف کاهش دهند. برندهای مد نیز به دلیل داشتن مدل های مجازی ، باید لباس های نمونه کمتری تهیه کنند زیرا می توانند در پلتفرم ببینند که چگونه به نظر می رسند. لی گفت ، هزینه تولید می تواند ۷۰٪ و زمان تحویل نمونه نیز تا ۹۰٪ کاهش یابد.

HeartDub  در حال حاضر بیشتر طرح های اصلی بازار را ارائه می دهد. این شرکت قصد دارد با توسعه دهندگان نرم افزارهای طراحی مد همگام شود تا پلتفرم آن با هر نوع طراحی سازگار باشد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *