اخبار

چشم‌انداز نساجی (اقتصادی) در هند و ویتنام در سال ۲۰۲۴

اخبار هفته گذشته مجله Fiber2fahshion

ویتنام:

فیلیپین و ویتنام متعهد شدند تجارت دو جانبه را تا سال ۲۰۲۵ به ۱۰ میلیارد دلار افزایش دهند. سران دولت ویتنام و فیلیپین بر اهمیت تحول دیجیتال، توسعه و پیشرفت اقتصاد سبز و دایره‌ای، تغییرات آب و هوایی و انتقال انرژی تاکید کردند. 

بخش پوشاک نساجی ویتنام گردش مالی صادراتی ۴۴ میلیارد دلاری را در سال جاری هدف قرار داده است که ۱۰ درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است، درسال گذشته میزان صادرات ۳۹٫۵ میلیارد دلار بود. بازارهای اولیه صادرات، آمریکا، ژاپن، اتحادیه اروپا ، کره جنوبی، چین و آسیای جنوب شرقی بودند. آفریقا و روسیه از جمله بازارهای جدید بودند. توجه و اهمیت اتحادیه اروپا به پوشاک های سازگار با محیط زیست چالش هایی را در صنعت پوشاک ایجاد کرده است.

خرده‌فروشی کالاها در ویتنام در ژانویه به ارزش ۴۰۷٫۵ تریلیون دانگ بود که افزایش ۷٫۳ درصدی نسبت به سال گذشته را نشان می‌دهد.

هند:

برای سال مالی ۲۰۲۵، دولت هند تخصیص بودجه را ۲۷٫۶۰ درصد افزایش و به ۴۴ میلیارد روپیه رساند که بخش قابل توجه آن برای صنعت نساجی است. تحقیقات و ظرفیت سازی در منسوجات تقریباً دو برابر شده و به ۶٫۵ میلیارد روپیه رسیده است و طرح‌های مختلف نساجی بودجه بیشتری دریافت کرده‌اند. در بودجه موقت مالی ۲۰۲۴-۲۰۲۵، وزیر دارایی هند، بودجه تخصیص یافته برای توسعه صنعت جوت را ۲۲٫۳۳ درصد کاهش داد و از ۱٫۳میلیارد روپیه در سال ۲۰۲۳-۲۰۲۴ به ۰٫۸ میلیارد روپیه رسید. در حالی که یارانه برای شرکت جوت هند اندکی به ۰٫۳ میلیارد روپیه افزایش یافته است، اما بودجه طرح توسعه جوت به ۰٫۵ میلیارد روپیه کاهش یافته است.

دولت هند طرح تخفیف مالیات‌ها و عوارض ایالتی و مرکزی را برای صادرات پوشاک و لوازم آرایشی را تا ۳۱ مارس ۲۰۲۶ تمدید کرده است. این تمدید، برنامه‌ریزی تجاری بلندمدت ثبات میبخشد، بار مالیاتی را حذف و صادرات را افزایش می‌دهد. صنعت نساجی هند از دولت می‌خواهد که ۱۱ درصد عوارض واردات پنبه و ضایعات پنبه را نیز در بودجه آینده حذف کند.

پیش‌بینی می‌شود صنعت ریسندگی پنبه هند در سال مالی ۲۴، ۱۲ تا ۱۴ درصد رشد کند و صادرات نخ به دلیل تقاضای بیشتر در ایالات متحده و اتحادیه اروپا ۸۵ تا ۹۰ درصد افزایش یابد. اما، بدلیل قیمت پایین‌تر پنبه هند نسبت به پنبه جهانی ممکن است به کاهش ۹ تا ۱۰ درصدی درآمد منجر شود. انتظار می‌رود صادرات نخ پنبه به ویژه به چین، بنگلادش و ویتنام افزایش قابل توجهی داشته باشد.

بر اساس گزارش رتبه‌بندی جهانی، هند با شروع سال شاهد افزایش رشد سریع در بخش تولید است. شرکت‌ها به  افزایش سریع سفارشات جدید و تولید در چهار ماه گذشته اشاره کردند. معاملات در بازار بین‌المللی نیز با سرعت بیشتر در حال گسترش است. شرکت‌ها خرید را افزایش دادند و نسبت به چشم‌انداز سال آینده تولید خوش‌بین‌تر هستند. افزایش قیمت نهایی و افزایش تقاضا، در کنار هزینه‌های حمل و نقل و دستمزد بیشتر، تولیدکنندگان را بر آن داشت تا کارمزدهای خود را در ژانویه افزایش دهند.

پست های مرتبط

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *